Oferta szkoły 2018-05-04T18:11:50+00:00

Szkoła Podstawowa nr 123 znajduje się na terenie osiedla „Na Kozłówce” i położona jest z dala od głównej drogi. Dysponuje dużym terenem zielonym. Wiosną  2013r zorganizowany został mały  plac zabaw, a jesienią 2014 drugi, wyposażony w nowoczesny sprzęt rekreacyjno-sportowy w ramach programu „ Radosna Szkoła”. W 2016 r. powstały dwa nowe boiska i odnowiono skocznię w dal. Budynek został poddany w 2016r. renowacji, posiada zmodernizowany monitoring wizyjny zewnętrzny i wewnętrzny oraz strzeżone wejście z domofonem. Sale dydaktyczne zostały odmalowane, wymieniono instalację elektryczną, a sanitariaty na parterze i I piętrze dostosowano do potrzeb dzieci pięcioletnich i sześcioletnich.

Świetlica szkolna, czynna od 620 do 1700, oprócz funkcji opiekuńczych zapewnia przygotowanie do udziału w ciekawych konkursach. Wychowawcy pomagają w odrabianiu zadań domowych oraz ściśle współpracują z Towarzystwem Nauczycieli i Wychowawców „KLANZA”, wprowadzając na zajęciach elementy pedagogiki zabawy.

Szkoła dysponuje szesnastoma salami lekcyjnymi, w tym pracowniami: komputerową, fizyczno-chemiczną, przyrodniczo -biologiczną, historyczną, muzyczną oraz jedenastoma salami z tablicą interaktywną. Mamy również dwie sale gimnastyczne. Mała sala przeznaczona jest do gimnastyki korekcyjnej oraz gier i zabaw dla klas I-III. Miejsce do zabawy i rekreacji zostało wyposażone w ramach projektu „Radosna Szkoła”. Dużą salę gimnastyczną wykorzystują klasy I-VII. Mamy także 2 nowe boiska: uniwersalne i do koszykówki, bieżnię (60 m) oraz skocznię do skoku w dal.

Stołówka szkolna wydaje obiady gotowane na miejscu  w godz.1130-1400. Biblioteka szkolna z pracownią multimedialną jest czynna w godz. 800-1430. Szkoła prowadzi klasy ogólne, klasę teatralną, klasy z dodatkowymi zajęciami muzyczno -tanecznymi oraz klasy z dodatkowym językiem angielskim i szachami w ramach innowacji. Klasy pierwsze uczestniczyły w programie „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Zdobyte doświadczenia i materiały dydaktyczne wykorzystywane są na dodatkowych zajęciach edukacyjnych. W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas I-III uczestniczyli w projekcie indywidualizacji procesów nauczania i wychowania uczniów.

Zajęcia dla klas I-III odbywają się w godzinach: 800 – 1310. Uczniowie otrzymują mleko w  kartonikach oraz owoce i warzywa w ramach projektu „Owoce w szkole” we współpracy z  Agencją Rolną.

Szczycimy się laureatami z klas IV-VII konkursów przedmiotowych Małopolskiego Kuratora Oświaty /humanistycznego – język polski, język angielski , matematycznego /

Nasi uczniowie odnoszą również liczne sukcesy sportowe /piłka nożna, siatkówka, szachy/.

Możemy sie poszczycić wicemistrzem Polski w szachach klas 4 oraz sukcesami drużynowymi w kraju i za granicą.

W latach 2005-2008 uczestniczyliśmy w międzynarodowym projekcie „My dzieci Europy, obywatele Europy” w ramach programu Comenius. Współpracowaliśmy ze szkołami partnerskimi z Francji, Anglii, Hiszpanii, Włoch i Katalonii.

Od 2010 roku realizujemy projekt „W rytmie czardasza i poloneza” z partnerską szkołą w Budapeszcie polegający na wymianie kulturalnej.

W latach 2012-2014 realizowaliśmy w ramach programu Comenius projekt ” Młodzi Europejczycy eko-obywatele” wraz z Francją, Włochami, Hiszpanią i Chorwacją. W maju 2013 roku byliśmy organizatorami sesji europejskiego parlamentu dzieci, w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich. Obecnie od 2017 realizujemy projekt Erasmus+ z Francją, Włochami, Hiszpanią i Chorwacją pod hasłem „ Szkoła europejska kształtująca młodego obywatela”

Wiele sukcesów odnosi również nasz szkolny teatrzyk „Raz, Dwa, Trzy”, który rokrocznie jest laureatem konkursów oraz przeglądów teatralnych.

Od lat tradycyjnie jesteśmy inicjatorami i organizatorami etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biblijnego  oraz międzyszkolnego konkursu „Krakowska Matematyka” we współpracy z Oddziałem Krakowskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki .

Ponadto szkoła oferuje swoim uczniom bezpłatne zajęcia: język angielski i szachy w ramach innowacji, koło teatralne, plastyczne, informatyczne i zajęcia sportowe/ piłka nożna, cheearleaderki /.

Odpłatnie istnieje także możliwość uczęszczania na: taniec towarzyski, balet, j. angielski, nauka gry na gitarze, robotyka, zajęcia sportowe – taekwondo.